CategoriesSihirliBahçem Blog

SYNGONİUM ALBO VARİEGATA

Beyaz alacalı muhteşem bir bitki olana syngonium Albo Variegatanın ana vatanı Orta ve güney Amerika’nın Yağmur ormanlarına özgü bir Tropikal bitki türüdür. Yaprak dökmeyen ağaçlara tırmana bilen, uzun sürgünleri olan tropikal bitkidir. Doğal ortamında bırakılırsa 20 metre uzunluğa kadar ulaşabilir. Ev ortamında ise en fazla 3 metre uzunluğa ulaşır. Beyaz alacalı yapraklarından ötürü   ‘’MELEK KANADI‘’ olarak bilinir. Bu alacalı yapı bitkinin kendine ait doğal bir özelliktir. Toprak havadar severler. Kil bilyesini seven bir bitkidir. Kil bilyesinde  Güzel gelişmeler gösterebilir. Toprak üzeri hafif kurudukça sulanmalıdır. Kışın ise sulaması dikkat edilmesi gereken bir tropikal bitkidir. Düzenli olarak küçük miktarlarda sulamak daha iyidir. Eğer bitkinizde sarı bir yaprak oluştu ise bu bitkiye çok fazla su verdiğiniz anlamına gelir. Yaz aylarında yapraklarına hafif fısfıslamayı sever. Nem sever bir bitkidir.

Düz yeşil, pembe renkleride vardır lakin içlerinde alacalı beyaz renkli olan syngonium Albo Variegata en nadir bulunan türüdür. Syngonium yaz aylarında altı haftada bir gübreleme ister kış aylarında buna gerek duymaz.

Bol aydınlık seven bir bitkidir. Lakin doğrudan güneş ışığını sevmezler bu ona çok zarar verebilir. Uzak doğuda bu Bitki için bulunduğu ortama şans bolluk bereket getirdiğine inanılır. Her yaprak alacalı gelirse o sene o yerde bolluk bereket eksilmez ama eğer yaparak yeşil gelirse kötü şeyler olacağına işarettir. Çok karanlık ortam ise gelişimini etkiler beyaz ve alacalı yapısını kaybedebilir. Soğuk ve devamlı hava akışlı ortamları sevmez. Çoğaltılması kolay bir türdür. Yağmur ortamından gelmesine rağmen ev ortamına dayanıklı bakımı kolay bitkilerdendir.

Ürünün linki : https://www.sihirlibahcem.com/product/syngonium-albo-variegata-ithalkil-bilyesinde/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir