CategoriesSihirliBahçem Blog

MUCİZE BESİN HB-101 İLE SUDA ORKİDE BAKIMI NASIL OLUR?

Orkideler hayatımızı çoğu zaman güzel etkileyen bitkilerdir. Bazen kokusu bazen çiçek yapısı bazen ise bol yavru vermesi ile bizleri etkiler bu büyüleyici güzellikler. Orkideler epifit bitki oldukları için daha çok nem severler bundan ötürü doğal ortamlarında su kenarlarında ağaç ve taş üstlerinde tutunarak yaşayabilirler.

Suda orkide bakmak toprakta ya da kil bilyesinde yosunda bakmak kadar kolaydır. Başlangıçta sizi zorlayabilir ama zorlanmaması için suyu seven bir tür ile bu işlemi yapmak daha güzel olur. Örneğin; Biondora ya da Liodora isimli Asya kökenli orkideler ile bu işleme başlamak daha eğlenceli olur. Suda bakım için diğer bir şart ise iyide bir besin olamalıdır. Hem orkide gelişimi hem de bakanı yormayıp ona yardımcı olacak bir besin olmalı.

Suda bakım için ilk önce topraktan ayrılması gerekli bitkimizin. Bunun için 12 saat suda bırakılması gereklidir. Bu işlem bitki tüm topraklarından ayrılırken bitkinin köklerine zarar görmesini engeller. Daha sonra bitki dikkatlice topraktan ayrılıp musluk altında dikkatlice yıkanmalı ve 12 saat hafif esintili bir yerde kurumaya bırakılmalıdır.

Şeffaf plastik ya da cam deliksiz ağız kısmı geniş bir vazo seçilmelidir. Yarıya kadar su doldurulmalı ve bitkinin sadece kök kısımları suya değecek şekilde bu vazonu içine yerleştirilmelidir. Bu su ne zaman değişmeli peki? 20 -30 gün aralığında suyun değişimi uygundur. Suda bakımda bitkiyi gübresiz bırakmak olmaz onu Nano teknoloji ile geliştirilmiş yeni bir ürün olan HB-101 ile besin desteği yapabiliriz. Suyuna her hafta bir damla HB-101 damlatarak onun suya alışmasını yeni v e sağlıklı kökler vermesini destekleyebilirsiniz.

Ürünlere ulaşmak için ; https://www.sihirlibahcem.com/product-category/bitki-besinigubresi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir