CategoriesSihirliBahçem Blog

ÇOCUKLU VE EVCİL HAYVANLI EVLER İÇİN ‘’BİTKİ SEÇİMİ’’

Ev dekorasyonunda vazgeçilmezlerden biri haline gelen salon bitkileri girdiği ortamın adeta havasını değiştirirler. Bu yazımızda sizler için bir ev ortamında yaşayabilecek en zararsız bitki çeşitlerine yermek istedik.

Çocuklu ve evcil hayvanların bulunduğu evlerde bitkiye temas halinde alerji ve zehirlenmelere karşı dikkatli bitkiler seçilmelidir. Bu bitkiler özellikle antitoksik(zehre karşı koyan madde) bitkiler olmalıdırlar.

Bitkiler ise şöyle;

PAŞA KILICI: Bakımı en kolay iç mekân bitkisidir. Kışın çok az su az ışık ile yaşar. Yazın ise bol su bol ışık ister. Çok çabuk çoğalır. Havayı temizleyen bir bitkidir. Hanımeli kokulu çiçeklerini yaz döneminde sizlere verebilir.

PEPEROMİA:  Üstün dayanıklı bir türdür. Doğrudan ışığı sevmezler.  Uzun süre susuzluğa dayanabilir. Havayı temizleyen bir bitkidir. Kil bilyesinde harika sonuçlar alabilirsiniz bu bitki ile.

KURDELE ÇİÇEĞİ: Çok kolay yetişebilen ve bir o kadar dayanıklı olan bir türdür. Yaz aylarında çiçeklenme yapar. Havayı temizleyen bir bitkidir. Uzun süre susuz kalabilir ama bu onun sararmasına sebep olur. Çok fazla güneş sevmez.

Vb. şeklinde devam etmektedir. Bu tür bitkiler gerek insan sağlığı, gerekse hayvan sağlığı için dikkatli seçilmesi gereken türlerdir.

Kategori : https://www.sihirlibahcem.com/product-category/bitkiler/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir